Láska – tak trochu ze života

laskaMiluju Tě, milý holoubku, miluji Tě bezpodmínečně. Miluji Tebe takového přesně jaký jsi. Někdy mi vadí, když se tváříš, jako by Ti někdo načechral peří, neumíš mluvit o svých citech, někdy vypadáš jako zmoklá slepice a někdy si prostě klidně odletíš a necháš mě tady a já nevím jestli se mi vrátíš… Ale to je jedno.  Žádná z těhle věcí není o Tobě. Jsou v mojí hlavě. Žádná z těhle věcí, nemá nic společného s láskou, kterou k Tobě cítím. Není nic krásnějšího než cítit ji.

ONI: Bláhová opice!  Bude na něj čekat, sedět doma, zatím co on si bude někde lítat?
JÁ:  Myšlenky. Naše opička je evidentně šťastná.


ONI: To si má nechat opička všechno líbit? Jako, že se stane spokojenou flegmatičkou. Má si nechat kálet na hlavu?
JÁ: Myšlenky. Tady není nic, co by si opička měla nechávat líbit. Rozhoduje, co si opička o věcech myslí. Proč by měla řešit něco, co prostě je, tak jak je? Pro opičku to problém není. Opička si užívá chvíle, kdy s holoubkem je. Až si je užívat nebude, s holoubkem být nemusí. Není tady popsáno nic jako kálení na hlavu.


ONI: Vztah opice s holubem, kdo to kdy viděl? To není normální. To nemá budoucnost!
Já: Zase ty myšlenky. Jak to víte? Jaký vliv má na jejich štěstí, co si myslíte Vy a všechny opice a holubi světa?


ONI: Nikdy nebudou mít děti!
JÁ: Teď ,je jim spolu dobře. Nepředbíhejme. Nevím, kde bude věda za deset let. Existuje adopce. Vždycky je víc řešení, než se nám na první pohled zdá. A i kdyby děti nikdy neměli…znamená to, že spolu nemůžou být šťastní celý život? Nebo proto, že si myslíte, že by měli teď žít s myšlenkou, že jednou nebudou tak šťastní, jak by mohli podle Vás být? Řešíme něco, co se neděje.

Na další otázky už jim odpovídat nebudu a že jich je… Jak může být šťastná, když se k ní takhle chová? Že to toho holuba baví, vždyť ona furt sedí doma:) Je chlupatá, mohla by o sebe víc pečovat. Atd…

Tyhle věci se nedějí jen holoubkům a opičkám:) Znáte to?

Nepřemýšlejte tolik o životě, žijte. Nepřemýšlejte tolik o lásce. Milujte.  Méně myslet, víc milovat:) To by byl svět:)

Katka Fišerová
Poznání vlivu myšlenek na prožívání změnilo můj život. Proto se ve volných chvílích věnuji transformativnímu koučinku a pomáhám lidem, uvědomit si to, jak krásný ŽIVOT je. Je to krásná práce. Kromě TK pracuji jako affiliate managerka pro www.ONLINEjazyky.cz a jsem šťastným členem týmu Firmy 2.0, kde se věnuji vzkvétání celého týmu a aplikace SmartEmailing.
Komentáře