Zákony lidí I.

Začnu maCo když nemusíte hledat?lým příběhem, na kterém bych chtěl ukázat souboj „lidských zákonů a pravd“ s možností uvidět něco nového – něco, co možná každý z nás hledá.

Celý život jsem žil tak, abych jednou mohl dosáhnout naplnění a štěstí. Věřil jsem v „lidské zákony“, které říkaly, musíš nejprve vystudovat, najít si dobrou práci, mít rodinu a děti a pak…už budeš mít v životě splněno a můžeš si dopřát vše, po čem celý život toužíš. Jako technicky zaměřený člověk jsem žil na základě jasných pravidel, zákonů a síla mého EGO a intelektu byla neuvěřitelná.

Můj život jsem procházel po jasně dané cestě, která předem určovala jeho další směr. Když mi bylo dobře, bylo to proto, že se kolem mě děly dobré věci, když mi bylo zle, byly kolem mě zase ty zlé věci. Je přece normální trpět, když se Vám nedaří, takto to v tomto světě přece chodí. Vše jsem si uměl objasnit. A když mi něco vrtalo hlavou – Vaši rodiče, přátelé, texty smutných písní, knihy a filmy Vám zcela jistě poradí, že trpět je v tomto světě naprosto běžné a k životu to patří.


Mě to ale jednou nestačilo, bylo mi zrovna dost smutno a seděl jsem sám v prázdném bytě. Kolem mě byl klid a já si všimnul toho, že i když se kolem mě dějí „ty zlé“ věci, tak že já vlastně trpět vůbec nemusím. Najednou jsem uviděl, že ať se děje cokoli, nikde v mém těle ani duši není zákon, který mi říká – musíš trpět. Najednou jsem ucítil několik pravd, které jsem nebyl schopen nikdy uvidět a v té chvíli jsem je svým intelektem ani nechápal. Ale ten pocit byl vzrušující, jako když objevíte poklad.


Pak jsem se potkal s někým, kdo mi jen tak mezi slovy sdělil, že nemusím trpět vůbec nikdy a že trpím jen díky svým myšlenkám. Můj intelekt nechápal, ale ten pocit uvnitř mě věděl, že je to pravda.


Přestal jsem řešit to, co mi říká můj intelekt, mé EGO, jak mi radí mé zkušenosti, začal jsem poslouchat své pocity a sám sebe.

Tohle je můj příběh…

Jak by to bylo s Vámi, kdybych k Vám přišel a řekl, že zákony podle kterých žijete, jsou jen smyšlené dojmy okolního prostředí, mluvím o těch vnitřních zákonech lidí, kdy se rozhodneme trpět, protože svět kolem nás nás naučil, kdy přesně se trpět má a kdy ne.

Co když je to všechno jinak?

Pro tuto chvíli si postačí všimnout pouze jediné věci – pokud se mnou nyní nesouhlasíte, zkuste pozorovat proč. Zkuste pouze pozorovat Váš intelekt (EGO), který Vás v tuto chvíli zavaluje zkušenostmi, životními pravdami Vás i Vašich blízkých, vytahuje Vám do mysli tu knihu od dobrého autora, kde bylo psáno, že utrpení k životu patří… pouze to pozorujte.

Cílem tohoto článku bylo pouze ukázat Vám, jak funguje Váš intelekt při možnosti poznat něco nového – dosud nepochopitelného.

„Vždy, když se setkáme s něčím pro nás v tu chvíli nepochopitelným, náš intelekt nás před nepochopením brání tím, že nám na nové otázky odpoví vždy starou odpovědí z naší minulosti“.

Přitom už jste zkusili všechno, že? Máte vše, po čem jste toužili a to štěstí nikde? Zeptejte se Vašeho intelektu…patrně Vám řekne to, že ještě asi nemáte všechno a musíte stále hledat a čekat, on totiž žádnou novou odpověď neví 🙂

…nebo si prostě jen na chvíli dovolte nic nevědět a možná se Vám odpovědi začnou vynořovat přímo z Vás.

Mějte fajn den
Tomáš

 

 

Komentáře