Článek „bez názvu“

otaznikČlánek bez názvu nemusí dávat někomu smysl, stejně jako někomu nedává smysl žít život bez lásky, bez dobrého partnera, bez dětí, bez dobré práce, bez štěstí…lze to shrnout, dovolím si to pro tuto chvíli nazvat: smyslem života. Možná by to někdo ve srovnání se článkem či knihou nazval „pointou“.

Možná pro Vás bude tato myšlenka až moc revoluční, ale k tomu, abyste žili svůj život s radostí, nepotřebujete nic z toho, co si myslíte, že je nutné k naplněnému životu mít.

Každý člověk je pro mě naprostou inspirací, a když s lidmi mluvím, velmi často slyším, že jejich životní pointa spočívá v tom mít kupu zdravých dětí, rodinu, dobrou práci a hromadu peněz. Pak se totiž prý dostaví pocit štěstí a naplnění. Pak prý nazvou svůj život jako „naplněný“.

Mluvím ale také s lidmi, kteří všechno to, o čem jsem mluvil, už dávno mají a … divte se, oni na ten pocit štěstí a naplnění stále také čekají. 🙂

Tím, že na vše čekáme a v budoucnu to očekáváme, nevidíme, co všechno se děje kolem nás.

Je to to samé, jako když se díváte dalekohledem do dálky, aniž byste vnímali, co všechno se děje kousek od Vás!

Možná i díky tomu po té někdy trpíme úzkostí z toho, že nám v tuto chvíli život nedává smysl stejně jako článek bez názvu. 🙂

To, že věci musí mít nějaký smysl, jsme si vymysleli my lidé. Já vidím pouze jeden: žít svůj život právě teď a tady. Nikdy jindy to stejně nezvládnete, protože to nejde. 🙂
Pokud budete stále hledat smysl života někde v dáli, neuvidíte tolik nádherných věcí, které se dějí právě teď kolem Vás.
Mnoho z nás tohle ví, a přesto se někdy více soustředíme na cíl někde v budoucnu, než na náš vlastní život právě teď.

Hledat smysl a pointu života je jako celý život přemýšlet o tom, jak se co nejlépe naučit plavat, aniž bychom někdy skočili do vody.

Váš život se děje právě teď. Koukněte se kolem sebe. Vykašlete se na jeho smysl, prostě s ním dělejte to jediné, co můžete – žít ho. Jen teď můžete mít radost :-), nikdy se Vám to nepovede včera ani zítra.

Komentáře