Brzdi příteli!

Jednou mi můj táta říkal, že život utíká hrozně rychle. Dnes ráno jsem si na to vzpomněl, protože jsem si svůj život prohlížel z dálky a musím říct, že má můj táta pravdu.

Život skutečně plyne rychle, ale třeba ten můj se za poslední dobu dost zpomalil. Dříve jsem si připadal jako ta myš v kolotoči, která se pořád za něčím honí. Když jsem měl všechno, co jsem kdy chtěl, uvědomil jsem si, že tamto ještě nemám. No a šupky dupky zpět do kolotoče a jedeme.

My lidé rádi svádíme svůj životní běh na okolnosti kolem nás. Nicméně jsme to vždycky my, kdo se na základě těchto okolností rozhodne pro životní maratón.

Lidem kolem mě jsem nyní schopen ukázat, že život lze zpomalit, neumím Vám zastavit čas, ale umím Vám ukázat, že každou minutu lze prožít naprosto dokonale.

Je to jako když jedete ve vlaku a ten se řítí ohromnou rychlostí. V té rychlosti si nebudete schopni všimnout všech věcí kolem Vás. Pokud ten vlak zpomalí, uvidíte možná to, co celou dobu hledáte na konci Vaší cesty. Možná uvidíte, že krásná je právě ta cesta, nikoli to, za čím se ženete.

Dovolte si někdy zpomalit. Kamkoli se ženete, ono Vám to stejně neuteče.

Pokud se honíte za svými cíly, možná si díky tomu nejste schopni všimnout, že ta cesta je o dost zajímavější než ty cíle.

Vaše slovo „musím“ je pouze a jen iluze. Nemusíte nic. Můžete pouze zpomalit a začít si všímat života kolem sebe, protože pouze právě v tu chvíli se ten život děje.

Můj životní cíl, pokud nějaký je, je pouze žít svůj život, protože stejně nikdy nevím, kam mě má cesta zavede. Toto neví nikdo z Vás.

Zastavte se a koukněte se kolem sebe…to právě teď žijete.

Mějte fajn den

Komentáře